Centrala 54-028 Wrocław, ul. Rajska 69
Madame Isabelle Lancray

Madame Isabelle Lancray

Zadbana skóra jest podstawą ponadczasowego piękna

Isabelle Lancray to selektywna i ekskluzywna marka kosmetyczna, stworzona przez Madame Lancray, obecna na światowym rynku kosmetyki profesjonalnej od 70 lat. Ponad półwieczna, francuska tradycja i doświadczenie łączy się z nowoczesnością, gwarantując niepowtarzalność i wyjątkowość produktu. ISABELLE LANCRAY to świat luksusowego piękna, gdzie każdy produkt powstaje na bazie ekologicznych, najczystszych składników aktywnych. Bogate doświadczenie, wyjątkowość produktów , skuteczność zabiegów i indywidualne, naukowe i świadome podejście do piękna to priorytety marki. Lancray daje kobiecie to, o czym zawsze marzyła, młodość, piękno i atrakcyjność, zabierając w świat zmysłowej pielęgnacji.

Paryż końca XX wieku

Paryż początku XX wieku był naznaczony trudnymi czasami pierwszej wojny światowej. Koniec Belle Époque, w którym Paryż był centrum Europy. Ale jest to także fascynujący czas, który oznacza walkę z duchem, wolnością i nieskrępowaną radością życia Paryżan. Powozy konne, kobiety z eleganckimi kapeluszami, paryski styl, ale także pociągi żołnierzy maszerujących ulicami w drodze na niepewną wojnę, cechowały rok urodzenia: Rosine Gacier, później znanej jako Madame Isabelle Lancray, który zbiegł się z początkiem I wojny światowej.

Paryskie życie Madame Lancray

Madame Isabelle Lancray, matka i założycielka marki Isabelle Lancray Paris, była pionierem nowoczesnej, profesjonalnej pielęgnacji skóry w powojennym Paryżu. Swoją pasją do pielęgnacji urody i odważną, elegancką pewnością siebie jako bizneswoman w połowie XX wieku uczyniła swoje imię nieśmiertelnym w świecie kosmetyków.

Karierę zawodową rozpoczynała jako dziennikarka Paris-Match. Praca przy tworzeniu tego czasopisma umożliwiła jej kontakt z wieloma znanymi osobami ze świata mody oraz urody. W 1951 roku Madame otwiera  w Caurbevoie mały zakład produkcyjny. Wraz z farmaceutami czynnie pracuje nad nowymi produktami, udoskonala receptury, poszukuje nowych składników aktywnych

W roku 1953 w renomowanej części Paryża Madame Lancray otwiera pierwszy własny salon kosmetyczny z kosmetyką profesjonalną, który staje się pierwszym centrum szkoleniowym dla nowej generacji kosmetyczek. Jej praca i pasja tworzyły kluczowe motto Madame Lancray

 „Prawdziwa kosmetyka to połączenie wysokiej jakości surowców i innowacyjnych metod pielęgnacji, we współpracy z wykształconymi kosmetyczkami.” 

W 1962 roku Madame Lancray  zostaje przewodniczącą Narodowego Stowarzyszenia  Salonów Kosmetycznych, a 6 lat później, w 1968 roku Isabelle tworzy pierwszą w historii Francuską Federację Estetyki i Kosmetyki, dając fundament dzisiejszym stowarzyszeniom kosmetyki profesjonalnej. Podróżuje po całym świecie, popularyzując zawód kosmetyczki, podnosząc rangę tego zawodu i znaczenie kosmetyki profesjonalnej.

Skóra jest ambasadorem śmiałej i pewnej siebie kobiety

Isabelle Lancray zmarła w Paryżu w roku 1989 – jej praca i wizja są żywe, po dzień dzisiejszy.Produkty Isabelle Lancray dostępne są na całym świecie, a także w Polsce, w najlepszych salonach i ośrodkach Spa.

Madame Lancray chciała przeczytać swoje imię na billboardach światowych bulwarów, wydrukowane na ekskluzywnych produktach marki i to marzenie stało się początkowym kapitałem globalnie działającej firmy. Opowiada historię francuskiej kobiety, która wyruszyła na poszukiwanie swojego SZCZĘŚCIA  i znalazła w niej swoje motto życiowe.