Centrala 54-028 Wrocław, ul. Rajska 69

Eliksiry życia

10 stycznia 2022

Eliksiry życia

Witaminy, to ważny czynnik wpływający na stan naszej skóry. Zastrzyk witamin w codziennej pielęgnacji skóry zapewni jej młody i zdrowy wygląd oraz dobrą kondycję. Jakie są ich dokładne właściwości i w jakiej formie najlepiej dostarczać ich naszej cerze?

Witamina D – eliksir dobrego samopoczucia

Odgrywa kluczową rolę w naszym zdrowiu. Bierze udział w tysiącach procesów regulacyjnych w komórkach ludzkiego ciała. Odpowiada między innymi za metabolizm wapnia i fosforanów, dlatego jest bardzo ważna dla zębów, dziąseł, mięśni i kości, ale także dla naszego dobrego samopoczucia i witalności. Około 90% witaminy D powstaje w skórze pod wpływem promieniowania UV. Niestety nasz nowoczesny styl życia i pracy coraz bardziej przywiązuje nas do zamkniętych pomieszczeń. Uwidacznia się to między innymi poprzez pojawiające się problemy skórne. TAKŻE drodzy czytelnicy – na łono natury! Podwiń rękawy i nogawki spodni i ładuj baterie przez 15-20 minut dziennie.

Witamina A – eliksir młodości i bystrego oka

Każdy zna dowcip: musisz jeść marchewki! Są dobre dla oczu. Widziałeś kiedyś królika w okularach? Dużo w tym prawdy, gdyż organizm zamienia zawarty w nim beta-karoten na witaminę A, która m.in. odgrywa zasadniczą rolę dla wzroku. W kosmetyce witamina ta znana jest przede wszystkim jako źródło młodości dla skóry. Zapewnia odnowę tkanek, spowalnia procesy starzenia oraz normalizuje skórę skłonną do nadmiernego przetłuszczania i łojotoku. Odgrywa też ważną rolę w procesie powstawania kolagenu, który jest jedną z podstawowych substancji budulcowych skóry. Naturalnym jej źródłem są głównie owoce i warzywa: marchewki, pomidory, szpinak, brokuły, ale także jajka.

Witamina E – eliksir młodości i obrony

Witamina E jest mieszaniną naturalnych tokoferoli i tokotrienoli, które świetnie sprawdzają się w walce z wolnymi rodnikami i ich atakami na nasze ściany komórkowe – chroniąc kod genetyczny komórek skóry przed degeneracją. Poza tym chroni ich elastyczność, wspomaga tworzenie kolagenu i wspomaga gojenie się ran na naszej skórze. Jest również niezbędna dla funkcjonalności naszego mózgu. W żywności znajdziemy ją głównie w wysokiej jakości olejach roślinnych takich jak np. z kiełków pszenicy, z oliwek, słonecznika i sezamu. Ważne jest, aby nie podgrzewać tych olejków, aby zachować skuteczność działania witaminy. Pierwszym objawem jej zbyt niskiego poziomu w organizmie jest pogorszenie stanu skóry i włosów.

Witamina C – wszechstronny geniusz

Witamina C bierze udział w wielu procesach zachodzących w organizmie – często jest niezastąpionym graczem zespołowym z inną witaminą, m.in. B czy E. Jako lekki kwas działa aktywnie na łuszczącą się, szorstką skórę i jako bardzo skuteczny wymiatacz rodników stanowi cenną ochronę przeciwstarzeniową. Stanowi ona element niezbędny do procesu budowy i regeneracji włóknistej tkanki łącznej. Uszczelnia także naczynia krwionośne. Witaminę C znajdziemy we wszystkich rodzajach owoców i warzyw. Ważne jest, aby spożywać ją jak najświeższą na surowo, ponieważ szybko ulega zniszczeniu zarówno podczas przechowywania, jak i podczas podgrzewania.

Witamina K – zapomniana witamina

Nowością na rynku są kremy z witaminą K. Jest to substancja przeciwkrwotoczna. W kosmetyce ceniona za skuteczność przeciw zwapnieniu ścian naczyń krwionośnych. Poprawia koloryt skóry z poszerzonymi i pękającymi naczynkami krwionośnymi, rozjaśnia cerę zaczerwienioną i zniszczoną w wyniku intensywnego opalania się i przewlekłego działania słońca. Stosuje się ją także do pielęgnacji skóry osób starszych ze zmienionymi naczyniami krwionośnymi i dużą skłonnością do tworzenia się wylewów i drobnych siniaków. Pozytywnie wpływa na kondycję cery naczyniowej, wrażliwej i z trądzikiem różowatym. Witaminę K znajdziemy głównie w zielonych warzywach liściastych oraz produktach fermentowanych.

Witamina – prezent dla skóry

Marka Isabelle Lancray Paris już wiele lat temu odkryła moc, która płynie z witamin, dla zdrowej, pełnej witalności skóry oferując nam pyszną owocową linię VITAMINA, która zapewnia przyjemność doznań dla wszystkich zmysłów, dzięki:

• Innowacyjnym i jedwabistym teksturom;
• Delikatnemu zapachowi przypominającemu kosz pełen dojrzałych owoców, takich jak mandarynki, kiwi, wiśnie;
• Cennym, naturalnym olejkom.

Wszystko to zapewnia wyjątkowy rodzaj pielęgnacji i sprawia, że produkty linii to absolutne bestsellery marki LANCRAY na całym świecie – i nie słabną od momentu ich wprowadzenia na rynek

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni wpis

Kwas hialuronowy - surowiec kosmetyczny nr 1

Następny wpis Przejdź do następnego artykułu

Oko – przywróć mu blask